بررسی منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W

 • نوع پاور: غیر ماژولار
 • تعداد ریل 12 ولت: یک عدد
 • گواهینامه 80PLUS: ندارد
 • کانکتور 2+6 پین PCI-E: ندارد
 • قابلیت Active PFC: ندارد
 • کانکتور 15 پین SATA: چهار عدد
 • توان خروجی: 250 وات

منبع تغذیه که در بازار با عنوان پاور نیز شناخته می‌شود، یکی از مهمترین قطعات هر کامیوتر به شمار می‌رود. چراکه وظیفه برق رسانی به اجزاری مختلف کامپیوتر بر عهده این قطه است. از طرفی کیفیت این قطعه با توجه به میزان اثرگذاری بر روی سایر قطعات مانند کارت گرافیک، مادربورد، پردازنده و... بسیار تعیین کننده است. بنابراین نیاز است که در خرید منبع تغذیه، نهایت دقت را داشته باشید. منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل  TP 650Wیکی از پاورهای اقتصادی بازار است که برای مصارف خانگی و عادی می‌‎تواند مناسب باشد.

اگرچه برند تسکو جز برندهای مطرح در حوزه طراحی و تولید انواع قطعات الکترونیکی برای کامپیوترهاست، اما در بین محصولات این برند نیز، رده بندی‌های مختلفی وجود دارد. مااند محصول پیش رو که در رده متوسط طبقه بندی می‌شود. وجود فن به جهت خنک کاری قطعات داخلی منبع تغذیه، دارا بودن کانکتورهای متنوع، ارائه شدت جریان‌های مختلف، توان خروجی قابل قبول و... از جمله ویژگی‌های اصلی این منبع تغذیه به شمار می‌روند.

مشخصات فیزیکی

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل  TP 650Wدارای ابعاد ۸۸ × ۱۴۰ × ۱۵۰ است. همچنین در این پاور یک فن با سایز 120 میلی متری تعبیه شده که درون آن از LED آبی رنگ به جهت زیبایی بیشتر استفاده شده است. لازم به ذکر است در این منبع تغذیه از یک ریل 12 ولتی استفاده شده است که دارای دو کانکتور 4 پین Molex و چهار کانکتور 15 پین SATA است.

بررسی منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W

امکانات و ویژگی‌ها

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل  TP 650Wیک منبع تغذیه تک ریل است. بنابراین در کنار مزیت این پاور که نگرانی بابت عدم تامین انرژی لازم به هر یک از قطعات را از بین می‌برد، باید توجه داشته باشید که در برخی موارد و پاورهای بی کیفیت، این موضوع می‌تواند موجب وارد شدن آسیب به قطعات کامپیوتری بشود. بنابراین اگر می‌خواهید ریسک این موضوع را به حداقل برسانید، پیشنهاد ما استفاده از پاورهای چند ریل هست. چراکه در منبع تغذیه‌ای که از چند ریل تشکیل شده است، مسیرهای تامین انرژی مختلفی در نظر گرفته شده است که این موضوع کمک می‌کند تا هر خروجی را به قطعه مناسب خود وصل کنید.

البته توجه به این موضوع نیز لازم است که در پاورهای چند ریل، ممکن است گاهی اوقات انرژی مورد نیاز یک قطعه (مانند کارت گرافیک) در استفاده‌های سنگین به خوبی تامین نشده و همین موضوع راندمان سیستم را کاهش می‌دهد. بنابراین با توجه به نیاز خود یکی از انواع پاوهای تک ریل یا چند ریل را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است توان خروجی منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل  TP 650Wتوسط شرکت سازنده، 250 وات اعلام شده است. باید توجه داشته باشید که اعداد اعلامی برای توان خروجی پاورهای تولید شده، در بهترین شرایط قابل دستیابی است. معمولا توان پاورها، کمتر از عدد ذکر شده است. بنابراین برای اینکه مناسب‌ترین منبع تغذیه را برای سیستم خود تهیه کنید، بهتر است توان مورد نیاز قطعات سیستم خود را با یک دیگر جمع کرده و سپس 50 وات هم به عنوان حاشیه امن در نظر بگیرد. مجموع عدد به دست آمده نباید از توان خروجی پاور مورد نظر شما کمتر باشد. برای به دست آوردن توان قطعات کامپیوتر خود، می‌توانید به سایت سازنده آن قطعه مراجعه کنید.

بررسی منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W

بازدهی و عملکرد منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل  TP 650

اگر در بازار منبع تغذیه گشتی زده باشید، متوجه شده‌اید که به طور کلی دو نوع پاور تحت عنوان‌های ماژولار و غیرماژولار وجود دارد. البته نوعی سومی هم موجود است که با نام نیمه ماژولار شناخته شده و در بین دو مدل ذکر شده قرار می‌گیرد. منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل  TP 650Wاز نوع غیرماژولار است. پاورهای ماژولار یا نیمه ماژولار معمولا قیمت بالاتری دارند. چراکه برای کاربری‌های حرفه‌ای طراحی و تولید شده‌اند. در حالی که پاورهای غیرماژولار در کنار قیمت مناسب‌تر، برای کاربری‌های متوسط و خانگی کاربرد بیشتری دارند.

یک راه اصلی برای شناسایی نوع پاور، بررسی سیم‌های خروجی از پاور است. در پاورهای ماژولار شاهد خروج هیچ دسته سیمی نیستم و تنها کانکتورهای مختلفی در پشت آن تعبیه شده است. این موضوع به جهت استفاده بهینه کابل‌های مورد نیاز در کیس‌های مختلف انجام می‌شود. این در حالی است که پاورهای غیرماژولار تنها یک دسته سیم از پشت آن خارج شده و در انتهای آن کانکتورهای مختلف تعبیه شده است. پاورهای نیمه ماژولار نیز بین دو مدل ذکر شده قرار گرفته و دارای کانکتور و دسته سیم به صورت همزمان است.

بنابر موارد ذکر شده، چنانچه جز کاربرهای مبتدی هستید و استفاده‌های خیلی تخصصی از کیس خود ندارید، بهتر است از پاورهای غیرماژولار مانند منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل  TP 650Wاستفاده کنید. تا علاوه بر پرداخت هزینه کمتر، کارایی مورد نیاز خود را هم دریافت کنید.

بررسی منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W

جمع بندی

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W یکی از پاورهای اقتصادی در بازار به شمار می‌رود که در کنار امکانات و ویژگی‌های خود، نیاز حداکثری افراد عادی را به طور کامل رفع می‌کند. از طرفی با وجود فن با سایز مناسب و تنوع در کانکتورهای این پاور، می‌توان به خوبی روی آن حساب کرد. بنابراین اگر به این زودی‌ها قصد ارتقا و یا تغییر اجزای کامپیوتر خود را ندارید، می‌تواند با خیال راحت منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W را خریداری کنید.

جعبه گشایی و بررسی ویدیویی

در ادامه با بررسی ویدیویی و جعبه گشایی منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W با تاچ تک همراه باشید.

Loading...

مشخصات فنی

مشخصات فنی
ابعاد 88 × 140 × 150 میلی‌متر
فرم فاکتور ATX12V V2.3
نوع پاور غیر ماژولار
توان خروجی 250 وات
بازده نامشخص
تعداد ریل 12 ولت یک عدد
گواهینامه 80PLUS ندارد
قابلیت Active PFC ندارد
محدوده ولتاژ ورودی 180 تا 245 ولت
محدوده جریان ورودی 6 تا 12 آمپر
محدوده فرکانس ورودی 50 تا 60 هرتز
جریان 3.3+ ولت 20 آمپر
جریان 5+ ولت 17.5 آمپر
جریان 12+ ولت اول 20 آمپر
جریان 12+ ولت دوم تعریف نشده
جریان 12- ولت 0.5 آمپر
جریان 5+ ولت استندبای 2.5 آمپر
کانکتور مادربرد 20+4 پین
کانکتور 4 پین ATX یک عدد
کانکتور 8 پین E-ATX ندارد
کانکتور 4+4 پین E-ATX / ATX ندارد
کانکتور 6 پین PCI-E یک عدد
کانکتور 8 پین PCI-E ندارد
کانکتور 2+6 پین PCI-E ندارد
کانکتور 15 پین SATA چهار عدد
کانکتور 4 پین Molex دو عدد
کانکتور 4 پین فلاپی یک عدد
تعداد فن یک عدد
سایز فن 120 میلی‌متری
استانداردهای حفاظتی نامشخص
استانداردهای عمومی CE
اقلام همراه دفترچه راهنما
مشخصات تکمیلی دارای LED آبی رنگ روی فن منبع تغذیه دارای سیستم مدیریت کابل

قیمت خرید منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W

لیست قیمت فروشندگان

متاسفانه این محصول در حال حاضر در فروشگاه اینترنتی دیگری موجود نیست.

نقد و نظرات کاربران

توان خروجی

۳.۲

ترکیب جریان 12V+

۳.۲

تنوع کانکتورها

۳.۳

ارزش خرید

۳.۲
 • میلاد واشقانی فراهانی میلاد واشقانی فراهانی

  من این تسکو خریدم و بسیارررررر از خریدم پشیمونم. فنش به شدت صدا میده یعنی بار 12 ولت (حداکثر سرعت) میچرخه و طبیعیه این صدای زیاد بده. بردمش گارانتی و گفت همه فن های 650 ما همین صدا میدن و اصلا زیر بار نرفت. بعد 4 ماه سوخت و وقتی بردم گارانتی میگفت با همین پاورهای سوخته و تعمیرشده که توی انبار داریم برات یکی تعویض میکنم که من قبول نکردم و از خیرش گذشتم. تا وقتی پاورهای گرین و کولرمستر و هانتکی هستش به هیچ عنوان این پاور نخرین.

 • علی علیشاهی علی علیشاهی

  برای روشن کردن لامپ زیر کابینت عالیه برای سیستم استفاده نکنید چون واقعا قطعات گرون شده

 • سیدمیلاد موسوی عباس آبادی سیدمیلاد موسوی عباس آبادی

  خیلی ضعیف هستش ۶۵۰w نوشته ۲۰۰ خروحی مید به سیستمم جواب تداد

 • سعید حیدری سعید حیدری

  من این پاور رو 2 سال پیش خیلی ارزون تر خریدم و الان که دارم این کامنت رو درج می کنم باید بگم که به اندازه همون قیمت 2 سال پیش ارزش خرید ندارد چون بعد از خرید و استفاده متوجه شدم: 1_صدای فن پاور بسیار زیاد است، بطوری که تا فاصله 20 متری صدای ناهنجار فن پاور شنیده می شود! 2_فن پاور گرما را به جای این که به بیرون کیس کامپیوتر هدایت کند به علت طراحی اشتباه گرمای پاور را به داخل کیس کامپیوتر هدایت می کند و باعث گرم شدن غیر معمول داخل کیس کامپیوتر و پایین آمدن عمر قطعات دیگر کامپیوتر می شود! حالا پس از 2 سال استفاده آن هم با صدای فن بالا، به یک باره فن بی کیفیت پاور سوخت! و وقتی پاور رو برای تعمیر باز کردم متوجه شدم سوکت فن پاور استاندارد نیست و با سوکت فن های برند های معتبر در بازار متفاوت است! و آن قدر بدنه فلزی پاور ضعیف و نازک است که با فشار ناچیز کج می شود و فن به سیم پیچ چسبیده! حتی پاور فیک چینی همچنین بدنه ضعیفی ندارد و نخواهد داشت، چون ... بگذریم.

 • حمیدرضا عباسی حمیدرضا عباسی

  دوستان این پاور 650 وات نیست، روی پاور خورده 650 نه 650W این پاور حدود 250 وات خروجی داره که تو مشخصات وارد کرده اما یه موقع به خاطر کلمه 650W فکر نکنید 650 وات هست که اون موقع مثل من مجبورید کالا رو تحویل بگیرید و بعد مرجوع کنید.

 • محمد مقدم محمد مقدم

  سیم ها کوتاه بوده و به مین بورد نمیرسند

 • کاربر کاربر

  من خریدم شب خوابیدم صبح بلند شدم ۷ بازی کردم بعد یه هو وسط بازی رفت روی حالت اسلیپ و دیگه روشن نشد برای سیستم های خیلی خیلی ضعیف مناسبه مراقب باشید قدرتش ۲۵۲ وات هست نه ۶۵۰

 • مهرداد محمدی دوست مهرداد محمدی دوست

  فقط قشنگی داره با اونled های ابی که داخل ان کار گذاشته شده من اشتباه کردم خریدم از نظرمن بهترین پاور فقط گرین

 • علی احکامی علی احکامی

  حداکثر توان واقعی این پاور 250 وات هست که طبق جدول خودش میتونید اونو بدست بیارید. بنابراین شما دارید به جای 150 هزار تومان 550 هزار تومان پول میدهید! فقط از پاور گرین استفاده کنید

 • سید محمد مهدی حسینی سید محمد مهدی حسینی

  ظرفیت اصلی این پاور ۲۵۰ وات هست که توی مشخصاتشم نوشته و 650w اسم مدل این پاور هست و دقت کنید که اشتباهی به جای ۶۵۰ وات نخرید

 • محمدحامد مهدیان محمدحامد مهدیان

  دوستانی که میگن بدرد نمی خوره باید بگم که توی این رنج خوبه. این برای کار های روزمه و اداری خوبه. برای بازی و اینها باید پول بیشتری خرج کنین

 • پوریا محمدحسینی پوریا محمدحسینی

  ببینید من بعد از باز کردن درب محصول متوجه شدم که این محصول کانکتور 8 پین نداره . نکته دیگه ای که بعد از نصب محصول رو کیسم متوجه اون شدم این بود که فن این پاور به شدت صدا میده که قبلا یکی دیگه از کاربرا تو همین قسمت نظرات نوشته بود که من متاسفانه نخوندم . صداش در حد 3 تا 4 برابر صدای فن پاور کولر مستر 400 هستش . البته نه این که نشه صداشو تحمل کرد ولی برای یه محیط ساکت بسیار ازار دهندست . اما این پاور مزایای خوب دیگه هم داره و اون اینه که حداکثر توان رو ارائه میده البته این به این معنی نیست که شما از کارت گرافیک هایی با توان مصرفی زیاد استفاده کنید ( باید کارت گرافیک نهایتا DDR3 استفاده بشه که رده پایین هستش ) در ضمن طبق بررسی خودم متوجه شدم که این پاور در حد همون پاور 300 وات گرین هستش . بسته بندی محصول خوب بود و سیم ها روکش عایق نسوز دارند .در کل به نسبت پولی که میدید خوبه ولی باز اگر میخواین بیشتر هزینه کنید از همین پاور گرین 300 بخرید که در همین حد هستش

 • وحید صدیقی وحید صدیقی

  واسه من بعد ۱ سال سوخت

 • حسین نیلچی حسین نیلچی

  الان‌ که خریدمش‌ فکر میکنم‌ با که‌ اگه‌ ۱۵۰‌ میزاشتم‌ روش‌ یک‌ پاور‌ گرین‌ ۴۰۰‌ وات میخریدم‌ یک عمر راحت بودم‌ به نظر‌ من‌ نخرید‌ و با هزینه‌ بیشتر‌ گرین‌ یا کولر مستر بخرید

 • کاربر کاربر

  بیش از دوساله دارمش بدون هیچ مشکلی ، اما ب هر حال سیستمم خونگیه و فشار زیادی روش نیست

 • کاربر کاربر

  مارک گرین بهتر بوده بنا به تجربه

محصولات مشابه