جمعه، 27 دی 1398

نقشه دیجیتال داخلی نسبت به google maps خدمات بهتری می‌دهد

نقشه دیجیتال داخلی نسبت به google maps خدمات بهتری می‌دهد


فاز نخست سرویس‌ نقشه‌ی دیجیتال بومی در الکامپ افتتاح می‌شود تا به ایرانیان جزئیات دقیق‌تر و خدماتی بهتر از google maps ارائه کند.

دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی از ارائه‌ی سرویس نقشه‌ی دیجیتال بومی در نمایشگاه الکامپ و ارائه‌ی جزئیات دقیق‌تر و سرویس بهتر از google map صحبت کرده است.

علیرضا یاری دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی اعلام کرد: «در آخرین نشست شورای راهبری طرح جویشگر بومی، طرح نقشه‌ی دیجیتال بومی کشور توسط شرکتی از بخش خصوصی ارائه و مقرر شد با حمایت شورا، این سرویس به سایر پروژه‌های طرح ملی جویشگر بومی متصل شود.»

او افزود: «بر اساس برآوردهای اولیه نقشه‌ی دیجیتال بومی کشور در مواردی از نظر دقت، از سرویس خارجی نقشه‌ی گوگل (google maps) بهتر است. به خاطر اینکه منبع اصلی اطلاعات این نقشه در داخل کشور قرار دارد، این سرویس می‌تواند جزئیات بیشتری را به کاربر ارائه دهد.»

با توجه به اینکه نقشه‌ی دیجیتال بومی در کشور طراحی می‌شود دسترسی خوبی به اطلاعات راه‌ها و جزئیاتی از قبیل کسب‌وکارها، مکان‌های عمومی و دیگر امکانات شهری دارد و می‌تواند جزئیات دقیق‌تری از google maps ارائه کند. پس می‌توان این بخش از صحبت‌های یاری را به راحتی پذیرفت. البته تا زمانی که این طرح اجرا نشود نمی‌توان در مورد کیفیت خدمت‌دهی آن به‌درستی تصمیم گرفت.

به گفته‌ی یاری،‌ این سرویس می‌تواند جایگزین سرویس google maps برای کاربران باشد و در صورتی که کاربران از آن به صورت روزمره استفاده کنند، حتی در بخش اطلاعات ترافیکی شهرهایی مانند تهران نیز به‌ سرعت اطلاعات این نقشه به‌روز خواهد شد. اطلاعات این نقشه که سطح پوشش آن کل ایران است توسط متخصصان داخلی و به روش برداشت میدانی و فتوگرامتری جمع‌آوری شده است تا با داده‌های بومی، امکان ارائه خدمات بهتر نسبت به نقشه‌ی گوگل در این سرویس وجود داشته باشد.

دبیر شورای راهبری جویشگر بومی اضافه کرد:‌ «نقشه دیجیتال بومی شامل تقسیمات کشوری، شهرها و روستاها، معابر بین‌شهری و داخل شهری، نقاط مهم خدماتی، پوشش گیاهی و آبی، مناطق گشت پستی و لایه‌های متفاوتی از اطلاعات موردعلاقه کاربران خواهد بود و امکان خدمات جستجو در نقشه، مسیریابی، تولید آدرس و مشخصات برای هر نقطه در این نقشه دیده شده است.»

به گفته‌ی یاری، خدمت نقشه‌ی دیجیتال در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ رونمایی خواهد شد. طراحان این نقشه خواستار سیاست‌گذاری مرکز ملی فضای مجازی برای استفاده از نقشه‌ی فوق در سازمان‌های دولتی هستند.

مطالب مشابه

افراد ۶ سال به بالا در ایران از تلفن همراه استفاده می‌کنند

مدیرعامل یکی از شرکت‌های اینترنتی با بیان اینکه ۶۵ درصد از کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی عضو هستند اعلام کرد..

مدیران کانال های تلگرام مجوز نمی‌گیرند بلکه احراز صلاحیت می‌شوند

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد اعلام کرد مدیران کانال‌های تلگرام مجوز نمی‌گیرند بلکه احراز هویت می‌شوند...

گزارش مراسم اختتامیه چهارمین دوره آموزشی کتابخانه‌های گویای سامسونگ

چهارمین دوره‌ی آموزشی کتابخانه‌های گویای سامسونگ با تجلیل از نابینایان و مربیان حاضر در این دوره پایان یافت...

اپل محصولی شبیه عینک گوگل می‌سازد

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمپانی اپل در حال ساخت و توسعه‌ی محصولی مشابه عینک هوشمند واقعیت افزوده‌ی گوگل است...

دو شرکت بزرگ به کیت توسعه دهندگان اندرومدا دسترسی دارند

اندرومدا به احتمال زیاد نام سیستم عامل جدید گوگل است که ترکیبی از اندروید و سیستم عامل کروم این شرکت خواهد بود...

0 نظر

شما در این باره چه فکری می کنید؟