دوشنبه، 5 آبان 1399
معرفی راه کارهایی برای خواب بهتر

انسان بیش از یک‌سوم عمر خود را در خواب به سر می‌برد؛ اما در زندگی امروزی عوامل متعددی وجود دارند که باعث کاهش زمان و کیفیت خواب می‌شوند.

چگونه قلبی سالم داشته باشیم؟

داشتن قلب سالم هرچند تا حدودی به ویژگی‌های ذاتی هر فرد بستگی دارد؛ اما با انجام این ۱۰ توصیه می‌توانید از داشتن قلبی سالم تا پایان زندگی‌تان مطمئن باشید.

کافئین مسکن بهتر و کم‌ضررتری است یا مرفین؟

پژوهشگران دریافته‌اند که کافئین به موش‌هایی با اختلال خواب کمک می‌کند راحت‌تر درد را تحمل کنند.

عادتی که زندگی استیو جابز را متحول کرد: پیاده‌روی

افراد موفق، عادت‌ها و ویژگی‌های خاصی دارند که آن‌ها را از سایر افراد متمایز می‌سازد. برخی از این عادت‌ها در عین حال که بسیار ساده و پیش‌پاافتاده به نظر می‌رسند، در زندگی فرد تأثیر فوق‌العاده‌ای دارند.

بررسی رابطه افسردگی با نوع ساختار مغز و اتصالات مغزی

در یک پژوهش جدید، دانشمندان با استفاده از تصویربرداری‌های مغزی توانستند افسردگی را به گروه‌های مختلف تقسیم‌بندی کنند و گامی بلند در مورد درمان کامل‌تر این بیماری مزمن بردارند.

آیا امکان رویش مجدد اعضای از دست رفته بدن انسان وجود دارد؟

بسیاری حیوانات می‌توانند اعضای ازدست‌رفته‌ی بدن خود را بازسازی کنند. اما آیا روزی انسان می‌تواند با تکیه بر ژنتیک، به این توانایی دست یابد؟

بهترین شیوه‌ی گرم کردن غذا چیست؟

خیلی از ما عادت داریم باقی مانده‌ی وعده‌های غذایی پخته شده را در یخچال یا فریزر قرار دهیم و یک یا چند روز بعد آن را دوباره گرم کنیم و میل کنیم. بیشتر ما هم غذاهایی که میل می‌کنیم فریز شده هستند و نیاز دارند گرم و پخته شوند. ولی آیا اصولی برای گرم کردن غذاهای پخته و خام وجود دارد؟ برای فهمیدن این سوال مقاله‌ی اینفوگرافیک زیر را مطالعه کنید.

میزان گاز کربن دی اکسید در اتمسفر به سطح بی سابقه ای رسیده است

 هرچند مقام‌های اجرایی دولت ترامپ، عددی که بسیاری از دانشمندان اقلیمی را نگران کرده است، کم‌اهمیت می‌شمارند، مقدار گاز کربن دی‌اکسید در اتمسفر، در دو سال اخیر با سرعت بی‌سابقه‌ و نگران‌کننده‌ای افزایش یافته است.

گرسنگی ممکن است علائم بیماری دیابت را معکوس و لوزالمعده را درمان کند

بر اساس تحقیقات جدید دانشمندان، گرسنگی می‌تواند به فعال شدن مجدد لوزالمعده و تولید انسولین در بدن بیماران دیابتی کمک کند.

چگونه در طی کار با کامپیوتر از شر دردهای مفصلی خلاص شوید

التهاب و درد مفاصل از جمله عوارض استفاده‌ی نادرست از کامپیوتر است که باید به موقع کنترل شود.