دوشنبه، 30 دی 1398

سامسونگ از موقعیت نامناسب سنسور اثر انگشت در گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس آگاه است

سامسونگ از موقعیت نامناسب سنسور اثر انگشت در گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس آگاه است


همان‌طور که حتی قبل از معرفی گلکسی اس 8 شرکت سامسونگ، بیشتر کاربران از مکان قرارگیری سنسور اثر انگشت ناراضی بودند، ظاهرا خود شرکت هم از موقعیت نامناسب آن آگاهی دارد.

چند هفته پیش که تصاویر و مشخصات مربوط به گوشی‌های هوشمند جدید سامسونگ پشت سر هم فاش می‌شد، بیشتر کاربران از باور کردن موقعیت قرارگیری سنسور اثر انگشت در این گوشی‌ها سر باز می‌زدند و از آن ناراضی بودند. این نارضایتی به خاطر قرارگیری سنسور در پشت گوشی هوشمند نبود؛ بلکه نزدیک بودن سنسور اثر انگشت به لنز دوربین و خارج بودن آن از مرکز گوشی باعث این نارضایتی شده بود.

شاید گوشی‌های گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس سامسونگ شبیه بیشتر گوشی‌های هوشمند اندروید که دارای یک سنسور اثر انگشت گرد در وسط مرکز افقی پشت گوشی هستند، نباشند؛ اما قطعا مکان قرارگیری عجیب سنسور برای افرادی که از آن برای تأیید هویت خود استفاده می‌کنند، هنگام استفاده از دوربین پشتی گوشی مشکل‌ساز خواهد شد. خود سامسونگ هم کاملا می‌داند که موقعیت قرارگیری فعلی سنسور اثر انگشت چقدر می‌تواند بد باشد. همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید، به خاطر نزدیک بودن سنسور به دوربین اصلی گوشی، مدام باید اقدام به تمیز کردن دوربین کرد.

 

بله درست است، نرم‌افزار دوربین به خاطر وجود اثر انگشت زیاد روی لنز، پاک کردن آن را برای کاربر یادآوری می‌کند. با وجود این‌که سامسونگ به‌طور صریح درباره‌ی موقعیت نامناسب قرارگیری سنسور اثر انگشت اظهار نظر نکرده است؛ با این پیام می‌توان به‌صراحت به این موضوع پی برد. در نهایت، برای اولین بار است که شرکت سامسونگ پیام یادآوری دوستانه‌ای به نرم‌افزار دوربین خود اضافه کرده است. با این وجود، در صورتی که از استفاده از حسگر اثر انگشت برای تصدیق هویت صرف نظر کنید، این پیام هیچ‌گاه نشان داده نخواهد شد.

از سوی دیگر، اگر از سنسور اثر انگشت استفاده کنید؛ هنگامی که پس از راه‌اندازی سنسور برای بار اول نرم‌افزار دوربین را اجرا می‌کنید، قبل از اجازه دادن برای ثبت عکس یا ویدیو با چنین پیامی مواجه خواهید شد. این پیام به‌صورت یک صفحه‌ی یادآوری فرعی (Pop Up) به‌طور دوره‌ای نمایان می‌شود و اجازه نمی‌دهد کاربران طراحی و مکان قرارگیری نامناسب سنسور اثر انگشت را فراموش کنند.

مطالب مشابه

دوربین های گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس از دو تولیدکننده تأمین می‌شوند

سامسونگ دوربین‌های مورد نیاز برای دو گوشی‌ هوشمند گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس را از دو کمپانی مختلف تأمین می‌کند...

گلکسی اس 8 به سنسور اثر انگشت، تشخیص عنبیه و تشخیص چهره مجهز می‌شود

بنا به گزارشی جدید، سامسونگ گوشی‌ هوشمند گلکسی اس ۸ را به سنسور اثر انگشت، سنسور تشخیص عنبیه و فناوری تشخیص چهره..

سامسونگ گلکسی S8 قابلیت تشخیص چهره دارد

در آخرین اخبار، شنیده می‌شود که سامسونگ گلکسی S8 احتمالا به سیستم تشخیص اجزای چهره مجهز می‌شود. این بدین معنی است..

سامسونگ احتمالا سنسور اثر انگشت را از گوشی های آینده اش حذف می‌کند

گزارش جدیدی منتشر شده مبنی بر اینکه سامسونگ در گوشی‌های آینده‌ی خود از سنسور اثر انگشت استفاده نخواهد کرد...

مشخصات فنی منتسب به گلکسی اس 8 فاش شد

با وجود اینکه گلکسی اس 8 سامسونگ اول اردیبهشت سال ۹۶ عرضه می‌شود، اما آخرین گزارش منتشرشده نشان از افشای کامل..

0 نظر

شما در این باره چه فکری می کنید؟