جمعه، 27 دی 1398

طبق مطالعات، نرخ خرابی آیفون بیشتر از گوشی های اندروید است

طبق مطالعات، نرخ خرابی آیفون بیشتر از گوشی های اندروید است


گزارش‌ها حاکی از بالا بودن نرخ خرابی بسیار بالای آیفون‌ نسبت به دستگاه‌های اندرویدی است.

این روزها قابلیت اطمینان آیفون‌ بیشتر شبیه به یک افسانه است. کافی است به عنوان نمونه نگاهی به مشکل گسترده‌ی مربوط به باتری آیفون 6 اس بیندازید. با توجه به عیب‌یابی موسسه‌ی بلانکو (Blancco) و گزارش اخیر آن، در حالی که نرخ خرابی دستگاه‌های اندرویدی به ۴۷ درصد می‌رسد، نرخ خرابی آیفون‌های اپل ۶۲ درصد اعلام شده است که در مقایسه با نرخ خرابی دستگاه‌های اندرویدی، تفاوتی فاحش محسوب می‌شود. این گزارش طبق تجربه‌ی کاربران و مراجعه آن‌ها به این موسسه گردآوری شده است.

داده‌های مربوط به این گزارش در سه‌ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۶ گردآوری شده است. البته این شرکت اذعان کرده که نرخ خرابی آیفون‌ به‌طور پیوسته در حال افزایش بوده است؛ به‌طوری که نرخ خرابی با سال پیش، ۴۷ درصد تفاوت دارد. طبق گزارش‌ها گوشی هوشمند آیفون 6 بدترین عملکرد را در بین سایر آیفون‌ها داشته است؛ اما نرخ خرابی آن نسبت به قبل روندی نزولی دارد. در مورد نرخ خرابی دستگاه‌های اندرویدی، گوشی‌های سامسونگ با نرخ خرابی ۲۷ درصد در سه‌ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۶، بیش‌ترین نرخ خرابی را در مقایسه با دیگر گوشی‌های هوشمند اندروید داشته است.

 

توجه داشته باشید که صرفا خرابی هر دستگاهی بدون توجه به دلیل آن، در این گزارش و نتیجه‌ی آن تأثیر داشته است. شاید این مورد به‌ظاهر بی‌اهمیت، دلیل بالا بودن نرخ خرابی محسوس آیفون‌ها باشد. در این مطالعه حتی عواملی مانند کرش کردن نرم‌افزارها که به‌صورت روزمره برای بیشتر کاربران اتفاق می‌افتد هم در ارائه‌ی گزارش دخیل بوده‌اند.

با این حال، به دلیل این‌که شرکت مذبور از طریق فروش‌ راهکارهای عیب‌یابی گوشی‌های موبایل کسب درآمد می‌کند، نمی‌توان به گزارش ارائه‌شده‌ی این شرکت اطمینان کرد. اعلام نرخ خرابی بالای دستگاه‌ها می‌تواند مورد مناسبی برای بازاریابی آن باشد. همچنین، داده‌های ارائه‌شده نوسانات شدیدی را بین بازه‌های زمانی سه‌ماهه از سال نشان می‌دهند که بعید است مربوط به گزارش این شرکت باشد. از آنجا که به‌احتمال قوی، منبع این گزارش فقط داده‌های به‌دست‌آمده از خدمات خود شرکت است، بنابراین گزارشی ناقص محسوب می‌شود. هرچند که عملکرد نسبتا بد آیفون‌های اپل هنوز هم برای شرکتی مثل اپل یک موضوع نگران‌کننده است.

مطالب مشابه

چگونه اپل میانگین قیمت فروش آیفون خود را افزایش می‌دهد

گزارش مالی پاییز ۲۰۱۶ اپل نشان داد که میانگین قیمت فروش آیفون به ۶۹۴ دلار رسیده است؛ اما اپل با در پیش گرفتن چه..

آیفون 7 پلاس پتانسیل افزایش قیمت بیشتر گوشی های اپل را ثابت کرد

داده‌های آماری نشان از افزایش فروش آیفون ۷ پلاس دارند که این موضوع تمایل کاربران به خرید نسخه گران‌تر و در عین حال..

سهم ۳۱.۱ درصدی آیفون از بازار آمریکا در پاییز ۲۰۱۶

گزارش کانتار از وضعیت فروش گوشی‌های هوشمند در پاییز ۲۰۱۶ نشان از افزایش فروش آیفون‌های اپل، برخلاف کاهش فروش..

نتایج تحقیقات گلکسی نوت ۷ اواخر دی ماه منتشر می‌شود

سامسونگ گفته بود که روی ماجرای خرابی‌ها و انفجارهای گلکسی نوت ۷ تحقیق می‌کند و نتایج آن را در اختیار مردم قرار..

بروزرسانی iOS 10.2 مشکل باتری آیفون های اپل را بدتر کرد

برخلاف انتظار شماری از کاربران آیفون ۶ اس، انتشار بروزرسانی iOS 10.2 برای بهبود عملکرد باتری آیفون‌های اپل،..

0 نظر

شما در این باره چه فکری می کنید؟