دوشنبه، 23 تیر 1399

حساب کاربری ویبوی مایکروسافت به نوکیا فونز تغییر نام داد

حساب کاربری ویبوی مایکروسافت به نوکیا فونز تغییر نام داد


با وجود اینکه مایکروسافت حقوق نوکیا را واگذار کرده است، هنوز علت تغییر نام حساب کاربری ویبوی این کمپانی به نوکیا موبایل فونز مشخص نیست.

در حال حاضر مایکروسافت تمام سهام نوکیا را واگذار کرده و برند نوکیا و حقوق آن را نیز فروخته است. همچنین به‌وضوح مشخص است که برند لومیای  مایکروسافت روزهای افت خود را پشت سر می‌گذارد.

با این حال اتفاق جالبی افتاد که تعجب همه را برانگیخته است. به‌تازگی صفحه رسمی ویبوی مایکروسافت لومیا به نوکیا فونز تغییر نام داده است. البته هیچ شکی وجود ندارد که تمام حقوق برند نوکیا واگذار شده است و مایکروسافت نیز باید تمام ساختارهای گذشته را تغییر دهد.

دوم سپتامبر ۲۰۱۳، مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد بخش تولید گوشی‌های هوشمند نوکیا را به قیمت ۷٫۲ میلیارد دلار خریداری کند. در آن زمان نوکیا با مشکلات اقتصادی فراوانی دست و پنجه نرم می‌کرد و استفاده نکردن از سیستم‌عامل اندروید ضرر سنگینی به این کمپانی وارد کرده بود. مایکروسافت امید داشت با خرید این بخش بتواند برند لومیا را به اوج برساند.

پس از شکستی که برند لومیا داشت، مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد بخش فیچرفون خود را به فاکسکان و اچ‌ام‌دی گلوبال به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار بفروشد. این کار باعث شد تا بار دیگر برند نوکیا به بازار بازگردد. در حال حاضر کمپانی اچ‌ام‌دی توانسته است چند فیچرفون به بازار عرضه کند و همچنین قصد دارد از تلفن‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید رونمایی کند.

با وجود اینکه نام حساب کاربری ویبوی مایکروسافت تغییر پیدا کرده است، می‌توان مشاهده کرد که در پس‌زمینه هنوز نام مایکروسافت لومیا وجود دارد. در حال حاضر علت اینکه چرا نام حساب کاربری تغییر کرده است، مشخص نیست. با این وجود انتظار می‌رود که در روزهای آینده شاهد انتشار اخباری در مورد این حساب کاربری باشیم و ببینیم که چرا مایکروسافت آن را تغییر داده است. 

مطالب مشابه

نوکیا از اپل به دلیل نقض پتنت شکایت کرد

نوکیا از اپل به دلیل استفاده‌ی غیرقانونی از ۳۲ پتنت این شرکت‌ که پس از تملک شرکت‌هایی مانند نوکیا-زیمنس و..

اپل فروش محصولات Withings را متوقف کرد

کمپانی اپل به‌تازگی تمام محصولات هوشمند مرتبط با تکنولوژی‌های ساخته‌شده توسط Withings را از دسترس خریداران خارج..

نوکیا از اپل شکایت کرد

امروز شرکت نوکیا از اپل برای رعایت نکردن حق استفاده از یکسری پتنت‌ها و تکنولوژی‌های خودش در آمریکا و اروپا شکایت..

نوکیا زد 2 پلاس با پردازنده اسنپدراگون 820 در گیک بنچ رؤیت شد

بعد از انتشار گزارش‌های متعدد در مورد گوشی جدید نوکیا، حال مشخصات این محصول در بنچمارک گیک‌بنچ رؤیت شده است...

اجرای اندروید 7.1 روی گوشی لومیا 520

به‌تازگی برنامه‌نویس خلاقی توانسته است سیستم‌عامل اندروید 7.1 نوقا را روی گوشی لومیا 520 اجرا کند...

0 نظر

شما در این باره چه فکری می کنید؟