سه شنبه، 13 خرداد 1399

فاز سوم شبکه ملی اطلاعات پس از انتخابات راه‌اندازی می‌شود

فاز سوم شبکه ملی اطلاعات پس از انتخابات راه‌اندازی می‌شود


وزیر ارتباطات با توجه به نزدیکی روز جهانی ارتباطات و روز انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد که فاز سوم شبکه ملی اطلاعات پس از انتخابات راه‌اندازی خواهد شد.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «قرار بود شبکه ملی اطلاعات اردیبهشت ماه ۹۶ و هم‌زمان با روز جهانی ارتباطات راه‌اندازی شود که با توجه به حاکم بودن فضای انتخاباتی در آن زمان، تصمیم گرفتیم که فاز سوم این طرح پس از انتخابات رونمایی شود.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که در سال ۹۶ پروژه‌هایی چون اینترنت پرسرعت روستاها و شبکه ملی اطلاعات به پایان خود می‌رسند. مقدمات و زیرساخت پروژه‌ی دولت الکترونیک نیز آماده است. هماهنگی‌های لازم برای راه‌اندازی و رونمایی از دولت الکترونیک با دستگاه‌های مرتبط انجام شده است و در ۱۰ تا ۱۵ روز آینده، حتی اگر رئیس جمهور مشغله داشته باشد، این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمود واعظی در مورد رشد اقتصادی انجام‌شده در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات توضیح داد: «سال گذشته، بیش از ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در حوزه ارتباطات و فناوری ارتباطات ایجاد شد که امیدواریم امسال با افزایش ۳۰ درصدی موقعیت شغلی جدید در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات روبرو شویم.»

وزیر ارتباطات در مورد وضعیت ارتباطات کشور در نوروز ۹۶ گفت: «نتیجه‌ ارزیابی‌های انجام‌شده در مورد خدمات اپراتورهای ارتباطی تا پایان وقت امروز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت می‌شود. چیزی که طبق بررسی‌های اجمالی صورت گرفته مشخص شده، این است که وضعیت ارتباطات نوروز ۹۶ به‌مراتب نسبت به سال‌های قبل بهبود یافته است.»

او افزود: «اختلالاتی در شبکه‌ی دیتای کشور در لحظات اولیه سال ۹۶ ایجاد شد. این مشکل به وجود آمده در زمان تحویل سال نو، مربوط به اینترنت بین‌الملل بوده است. ما در این لحظات در بخش ارتباطات داخلی و شبکه‌ی ملی ارتباطات مشکلی نداشتیم و ارتباطات این بخش پایدار بود.»

مطالب مشابه

وزیر ارتباطات: امکان راه‌اندازی تماس رایگان تلگرام برای ایرانیان در دست بررسی است

وزیر ارتباطات از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی برقراری تماس رایگان تلگرام برای کاربران ایرانی و تأثیر آن بر اپراتورها..

معاون وزیر ارتباطات:‌ خطوط برق فشار قوی بستر فیبر نوری می‌شود

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به رایزنی با وزارت نیرو، اعلام کرد که از ظرفیت کابل‌های فشار قوی برای انتقال شبکه..

وزیر ارتباطات: طرح رجیستری موبایل تیر سال ۹۶ اجرا می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تیر ماه سال آینده را زمان اجرای رجیستری موبایل اعلام کرد...

معاون وزیر ارتباطات: تلاش دولت برای کاهش شکاف دیجیتالی با دنیا

معاون وزیر ارتباطات از سرمایه‌گذاری میلیاردی و تلاش‌های دولت برای کاهش شکاف دیجیتالی ایران با دنیا خبر داد...

همکاری وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات برای بستر سلامت الکترونیک

با قرارداد وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات در حاشیه الکامپ، بستر سلامت الکترونیک به روستا‌ها می‌رود...

0 نظر

شما در این باره چه فکری می کنید؟